Co to jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to nowoczesny budynek posiadający innowacyjne technologie poprawiające bezpieczeństwo i wygodę wszystkich domowników. Takie systemy skutecznie redukują koszty w domowym budżecie i są coraz bardziej popularne jako standard w projektowaniu w nowych budynków mieszkalnych. Co kryje się pod określeniem inteligentnego domu? W uproszczeniu możemy nazwać to centralnym zarządzanień domu, które sprawnie połączy różne systemy oraz automatycznie będzie kontrolować wszystkie komponenty bez konieczności nadzoru. Głównym zadaniem inteligentnego domu jest zapewnienie jak największej energooszczędności w czasie eksploatacji budynku. Dodatkowo przyjazne dla środowiska –posiadają rozwiązania ekologiczne na wysokim poziomie.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo systemy, które sterują oświetleniem w całym domu, bramami wjazdowymi roletami okiennymi oraz ogrzewaniem. Wybierając np. kontroler extra life model EFC-01 zintegruje wszystkie urządzenia w domu, łacząc nadajniki i odbiorniki. Aby sprawnie wszystkim zarządzać powinniśmy się zaopatrzyć w uniweralny pilot firmy Zamel – naszego czołowego producenta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w poszczególnych podkategoriach oraz odsyłamy do naszego wpisu: Czym się charakteryzują inteligentne domy

Siatka
Lista

Kompletny zestaw sterowania bezprzewodowego (radiowy nadajnik klawiszowy 2- kanałowy RNK-02 oraz radiowy odbiornik dopuszkowy 1-kanałowy bistabilny ROP-01).

Pilot 8-kanałowy P-259/8 do RWS-211. Sygnalizacja optyczna pracy pilota i stanu baterii; w obudowę pilota wbudowany jest magnes, umożliwiający przyczepienie pilota do metalowej powierzchni.

Odbiorniki radiowe ROM-01 i ROM-10 zabudowane mogą być w typowych rozdzielnicach elektrycznych na szynie TH 35 i realizować funkcje sterowania radiowego z użyciem dowolnego nadajnika systemu EXTA FREE.  

Antena zewnętrzna ANT-01 zwiększa zasięg działania modułowych nadajników i odbiorników bezprzewodowego systemu sterowania EXTA FREE oraz umożliwia prawidłowe działanie tych urządzeń przy ich zamontowaniu wewnątrz rozdzielnic elektrycznych z drzwiami metalowymi - antena w takim przypadku może zostać wyprowadzona na zewnątrz rozdzielnicy.  

Zdalne wyłączniki GSM / LAN umożliwiają sterowanie pracą urządzeń elektrycznych (załącz/wyłącz, restart) przy użyciu telefonu komórkowego lub komputera/urządzenia mobilnego.

Sterownik WiFi „El Home” WS-70H1 jest uniwersalnym przełącznikiem przeznaczonym do zastosowania w instalacjach niskonapięciowych. Umożliwia zdalne i automatyczne włączanie/ wyłączanie urządzeń.