Oświetlenie świąteczne

Posted by AKTUALNOŚCI 05-02-2019
Oświetlenie świąteczne

Oświetlenie świąteczne domu - jak stworzyć świąteczny klimat za pomocą oświetlenia


Świąteczny klimat w mieszkaniu z pewnością wprawi nas w dobry nastrój. Najprostszym, a zarazem najtańszym sposobem na udekorowanie mieszkania jest oświetlenie. Dodatkowym plusem jest fakt, że jest to zakup na kilka sezonów. Po świętach możemy zdemontować ozdobę, tak aby posłużyła nam ona w przyszłym roku. Ważne jest jedynie to, aby prawidłowo dopasować do naszego wnętrza. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na jakość produktów.

Oświetlenie bożonarodzeniowe


Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się głównie z kolorowymi światełkami, które migają na choince. Drzewko posiadamy w domu zwykle w jednym pomieszczeniu. Właśnie dlatego w pozostałych wnętrzach możemy wykorzystać oświetlenie LED (np. GIVRO LED-CW 50M Wąż świetlny LED Kanlux). Taki produkt możemy bez trudu podzielić na segmenty. Wysoka trwałość takich żarówek sprawia, że ledowy wąż świetlny posłuży nam przez wiele sezonów. Może być to dodatkowe oświetlenie schodowe. Świetnie będzie prezentować się także wzdłuż listw podłogowych, a nawet sufitowych.

Światełka LED możemy umieścić również w szklanych wazonach, czy też innych dekoracjach. Dzięki temu uzyskamy efektowne podświetlenie, obok którego ciężko przejść z obojętnie. Warto wiedzieć, że żarówki ledowe nie nagrzewają się tak, jak standardowe. Dają nam one o wiele więcej możliwości aranżacyjnych.

oświetlenie ledlampy ścienne

Niesztampowe żarówkiPoszukując oświetlenia świątecznego możemy również postawić na żarówki, które posłużą nam cały rok. Halogeny w postaci niebanalnych oczek, to idealny sposób na to, aby odmienić charakter naszej aranżacji. Przepięknie będzie prezentować się model imitujący kryształki (np. ELLI CTX-DS20 Sufitowa oprawa ozdobna Kanlux). Po zapaleniu prezentują się one niczym prawdziwe gwiazdy.

lampy sufitowe


Interesującym pomysłem jest również wymiana tradycyjnych żarówek na modele kolorowe (np. żarówka kulka LED E27 230V 1W).Jeśli chcemy widowiskowo oświetlić półkę meblową, to powinniśmy postawić na oczka ledowe (np. oczko LED kwadratowe 5W WW). Dzięki nim możemy oświetlić świąteczną szopkę, czy też inną bożonarodzeniową kompozycję. Stanie się ona lepiej widoczna, a wieczorami stworzy ona w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

lampy sufitoweCiekawym pomysłem jest także girlanda z żarówek ledowych. Można umieścić ją w niemal każdym pomieszczeniu. Znakomicie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami, ale nie tylko. Jest prosta i szybka w wykonaniu. Potrzebny nam sznur oraz zwykła (najlepiej zużyta) żarówka. Żarówkę (np. MGH/CL 28W E14 Żarówka halogenowa Kanlux) w umiejętny sposób otwieramy, a następnie umieszczamy w jej wnętrzu jedną diodę LED. To, ile światełek zamieścimy na jednej girlandzie zależy wyłącznie od nas. Żarówki mocujemy do sznura w dowolny sposób. Jest to dość pracochłonne, jednak efekt końcowy zachwyci nawet najbardziej wymagających.

oświetlenie led